Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ermenek gezilecek yerler – Zeyve Pazarı

Yaklaşık 500 yıllık bir tarihe sahip olan Zeyve Pazarı; Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı, ilçeye 26 km. uzaklıktaki İkizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere üzerinde ve çevresinde kurulmuş doğal güzelliklere sahip bir bölgedir.

Yaklaşık 500 yıllık bir

Yaklaşık 500 yıllık bir tarihe sahip olan Zeyve Pazarı; Ermenek ilçesine bağlı, ilçeye 26 km. uzaklıktaki İkizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere üzerinde ve çevresinde kurulmuş; sayısı 300’e varan tarihi ulu çınarları, doğal güzellikleri, soğuk suları, yerleşim durumu, otantikliği, su değirmenleri, su hizarı, fırını, pazarı ile İç Anadolu Bölgesinde ve ilimizde başka örneği olmayan doğal güzelliklere sahip bir bölgedir.

Temmuz, Ağustos, Eylül aylarında civar köylüler yetiştirdiği sebze ve meyvelerini Pazar günleri kurdukları pazarda yerli ve yabancı turistlere sunarlar. Ayrıca yöreye has el sanatları ürünleri de bu pazarda satılmaktadır. Akdenize yakınlığı Kazancı ve Gülnar üzerinden turistlerin kolayca ulaşabildikleri ve genellikle günübirlik gelip-gittikleri bir mesire yeridir.

Zeyve Pazarı Ermenek ilçesine bağlı, ilçeye 26 km. uzaklıktaki İkizçınar Köyü ile Yayla Pazarı köylerini ayıran dere üzerindedir.

Karaman İli Ermenek İlçesi İkizçınar Köyü ile Yayla Pazarı Köyü arasında olup, Ermenek İlçesinden özel araçlarla uluşılabilmektedir.

Bilgi: Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü