Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Susaklı Mahallesi Muhtar Adayı Hayati Etçi, projelerini açıkladı

Ermenek ilçesi Susaklı Mahallesi Muhtar Adayı Hayati Etçi mahalle ile ilgili projelerini paylaştı.

Ermenek ilçesi Susaklı Mahallesi

31 Mart Mahalli İdareler seçimi için geri sayım sürüyor. Seçimlere kısa süre kala muhtar adayları da projelerini bir bir paylaşıyor.

Ermenek’in Susaklı Mahallesi’nde muhtar adaylığını duyuran Hayati Etçi projelerini sosyal medya hesabından duyurdu.

Etçi’nin projeleri şöyle:

Susaklı Mahallemize muhtar seçilirsem öncelikli görevimiz eğitim olacak. Mahallemizdeki, üniversitede okuyan ihtiyaç sahipli öğrencilerimize burs alma konusunda yardımcı olacağız.

Mahallemizde bulunan Zehra-Galip Sumra Atatürk İlköğretim Okulu’nun müdür ve öğretmenleri ile görüşülüp okulun ihtiyaçları varsa karşılanıp alınması gerekenler alınıp okul öğrencilerine elbise, forma, ayakkabı ve kırtasiye ihtiyaçları alınacak. Bazı öğrencilere harçlıkları hatta kantinde çay, simit, çikolata vs. askı yapılıp isteyen ücretsiz alıp, yiyip içecek ve başarılı öğrencilere çeşitli ödüller düzenli bir şekilde verilecektir.

Yine mahallemizde ve şehrimizde tek olan Ayşe-Mustafa Karpuzcu Halk Kütüphanesi’nin bahçe düzenlemesi, oturum alanları, varsa eksik ve olması gereken ansiklopedi, dergi ve kitapları temin edilip kütüphanemize kazandırılacak. Okuma alışkanlığını geliştirmek için etkinlikler ve yarışmalar yapılacak. Kütüphanemizde ödüllü satranç turnuvaları düzenlene

Susaklı Mahallemizdeki Susaklı Cami ve Garipler mescidimizin her ay düzenli temizliği yapılacak.

Camimizin çeşmesi abdest almaya uygun bir şekilde ya tadilat ya da tekrar bir hayırsever adına yapılacak.

Susaklı Camimizin kötü görünen tuvaleti sıvanıp boyanacak, içinin temizliğine her zaman dikkat edilecek.

Caminin ön tarafındaki atık yer temizlenip mikrop ve pisliklerden arınacak.

Ekmeklikler boyanacak, temizlikleri düzenli bir şekilde yapılacak, çay, şeker, çay takımı, bardaklar vs. ekmekliklerde ekmek edenler tarafından değil muhtarlığımız tarafından her zaman bulundurulacak.

İhtiyaç sahibi yufka ekmek etmek isteyip de ekmek edici bulamayanlara yardımcı olunup unu, ekmeklik odunu olmayanların ihtiyaçları ücretsiz karşılanacaktır.

Mahalle sakinlerimizin her zaman iyi, güzel, kötü ve acı günlerinde yanlarında olacağız. Sevinçlerine ortak, hüzünlerini paylaşacağız.

Mahallemizin en uygun yerine (gerekirse bir dükkân kiralayıp) kısa süre içerisinde salça, zeytin kırma, ceviz kabuğu soyma, et çekme makinaları alınıp halkımızın hizmetine ücretsiz sunacağız.

Zehra-Galip Sumra Atatürk İlkokulu rampasına inen, büyük zincir marketin karşısına hız kesme kasisi yaptırılması ve okul giriş yanındaki kaldırıma konulan araçların bir an önce kaldırılması için yazışmaları başlatacağız.

Fikret Ünlü Caddesi (3. Cad.) iki köprü arasına en az 2 hız kesme kasisi yaptırılması için belediye ve trafik komisyonuna yazıları yazıp kısa bir süre içerisinde yaptıracağız.

Okul, kütüphane ve büyük zincir marketleri bulunan mahallemizde yaya ve öğrencilerimizin kaldırımda yürümesini engelleyen pano, trafo ve alışveriş merkezi tarafından demirle kapatılan yerlerin ivedilikle uygun bir yere alınması, kaldırılması yapılacaktır.

Mahallemizdeki 75-80 yaş üzeri, hatta mahallemizde oturup da anne babaları başka mahalle ve köylerde oturan büyüklerimizi senede en az bir Turkuaz Mesire alanında piknik yaptırıp yat gezisi yaptıracağız

Sünnet çağına gelmiş çocuklarımızın sünnet ettirilmesine yardımcı olacağız.

Elektrik, su, doğal gaz ve market ihtiyaçlarını ödeme zorluğu çekenlere karşılıksız yardımcı olacağız.

Mezarlığı olmayanlara, cenazesinde yıkama, kefen, pardı, cenaze malzemeleri, anons, sela, taziye çadırı vs. her zaman yardımcı olacağız.

Mezar yaptıramayanlara, mezarlıklarına ağaç ve bahçe çiçekleri temini yapılacak.

Mahalemizdeki vefat edenler için yılda bir kez rahmetle anma ve mevlit programı yapacağız.

Mahallemizin yetiştirdiği değerli insanlarının ve özellikle Kıbrıs Barış Harekatı şehidimiz Ali Karpuzcu’nun isimlerinin uygun cadde ve sokaklara verilmesini sağlayacağız.

Mahallemizdeki yaşlı, engelli ve hastalarımızın çarşı, pazar, hastane, eczane gibi yerlere gidip götürülmesi, ilaç, manav-market, ekmek pazar ihtiyaçlarının alınıp evlerine getirilmesini sağlayacağız.

Susaklı Mahallesi Uğur Yapı Sitesindeki evleri kalorifer yakılması ile rahatsız eden halk eğitim binasının doğal gaza geçirilmesi için çalışmalar yapacağız.

Yapılması gereken ne varsa bütün kurumlarla özellikle belediye ile birlikte çalışıp mahallemizin ve mahalle sakinlerimizin ihtiyaçları en kısa zamanda çözülecektir.