Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hayri Samur bağımsız belediye başkan adayı oldu

Sarıveliler ilçesinde yerel seçim heyecanı sürüyor. 2009-2019 yılları arasında belediye başkanlığı görevinde bulunan Hayri Samur bu kez bağımsız aday olarak seçimlere girme kararı aldı.

Sarıveliler ilçesinde yerel seçim

Sarıveliler’de eski başkan Hayri Samur adaylığını ve seçim vaadleri paylaştı.

BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYIM

Samur 12 Şubat’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Sevgili dostlarım, kıymetli hemşehrilerim;
Hatıpların postacı Durmuş Ali ile Mandalcı’nın kızı Ismahan’ın oğlu olarak, 1962 yılının ekin hasatı zamanı Sarıveliler’de doğan; ilkokuldan başlayarak Ermenek ve Çumra’da ailesinden uzakta tahsilini bitirip Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra; öncelikle Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda 9 yıl sivil memur, ardından da Konya Selçuk Üniversitesi’nde çeşitli birimlerde 15 yıl idari yöneticilik görevlerinde devletime hizmet edip; 2009 yılında Allah’ın takdiri ve sizlerin teveccühleriyle Belediye Başkanı olarak memleketine geri dönen ve 2019’a kadar 2 dönem üst üste sizlere hizmet etme şerefine erişen kiminizin abisi, kiminizin kardeşi ama her daim sizin evladınız, bir çoğuna göre de ‘Hatıpların En Delisi’ bendeniz Hayri SAMUR.
Torosların yiğit ve asil evlatları;
Malumunuz, 2009-2019 yılları arasında sizlerin de şahitliğinde Sarıveliler’e sayısız hizmetle geçen 10 yılın ardından, 3.dönem için 31 Mart 2019’da izin ve teveccühünüze tekrar başvurmuş lakin seçim sürecinde başta kendi bireysel hatalarım olmak üzere; siyasetin entrikalarıyla da baş edemediğim için az bir farkla seçimi kaybetmiştim. Demokrasiye inanan bir vatandaş olarak, takdir ettiğiniz bu sonuca saygı duyarak, derinden etkilenmeme rağmen sizlerden ve çok sevdiğim Sarıveliler’den ayrılmayıp; farklı iş kollarında memleketimin insanlarına iş ve aş noktasında elimden geleni yapmaya devam ederek, mücadelemi sürdürdüm. Her zaman aranızda kalıp, derdinize tasanıza ortak olmaya gayret ederken; kendimle kaldığım zamanlarda ise içtenlik ve samimiyetle özeleştiri yaparak yaşadığımız bu süreci defalarca değerlendirme fırsatı buldum. Hizmet ettiğim dönemde birlikte elde ettiğimiz başarıları tabii ki gururla hatırlıyorum, bununla birlikte yapabileceğimiz çok daha fazla iş olduğunun da farkındayım. İşte bu nedenle, bizleri hiç yalnız bırakmayan, dualarında eksik etmeyen, kötü gün dostluğunun ne kadar kıymetli olduğunu hatırlatan Sarıveliler sevdalısı hemşehrilerimizin umutlarını ve heyecanını ortada bırakmamak, yarım kalan projelerimizi tamamlamak ve memleketimize son imzamızı da atarak bayrağı en az bizim kadar coşkuyla taşıyacağına inandığımız bir hemşehrimize devretmek için; 31 MART 2024 YEREL SEÇİMLERİNDE,
BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYIYIM!

Ailemle ve sevenlerimizle birlikte aldığım bu kararda, doğduğum topraklara olan sevgim ve bağlılığımın yanında, sizlere tekrar hizmet etme arzum ve memleketimi daha ileriye taşıma isteğim oldukça etkili oldu. Birleştirici ve bütünleştirici bir yaklaşımla, kimseyi incitmeden, sizlerle birlikte gelecek 5 yıla daha yürümek, sorunları birlikte çözmek ve ilçemizi daha yaşanabilir kılmak istiyorum. Allah’ın izniyle, gelin hep birlikte daha güçlü ve daha huzurlu bir Sarıveliler inşa edelim!

Sizlerin destekleriyle, birbirimize olan inancımız ve dayanışmamızla, Sarıveliler’imizi hak ettiği daha güzel günlere taşımak dileğiyle EL ELE, GÖNÜL GÖNÜLE…

Saygılarımla,
Hayri SAMUR