Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ali Boztoprak MHP’den Ermenek Belediye Başkanı aday adayı oldu

Ermenek’in önde gelen isimlerinden birisi olan Ali Boztoprak, 2024 Yerel Seçimleri Ermenek Belediye Başkanlığı için MHP’den adaylık başvurusunu resmi olarak gerçekleştirdi.

Ermenek'in önde gelen isimlerinden

2024 Yerel Seçimleri için Ermenek adayları belli olmaya başladı. Ermenek Belediye Başkanlığı adaylığı  başvurusunu  resmi olarak gerçekleştiren Ermenek’in yakından tanıdığı isim Ali Boztoprak, MHP‘den aday adaylığını açıkladı.

Boztoprak yaptığı açıklamada;

“Değerli Ermenekli Hemşehrilerim,

Bu topraklarda nice büyük sevinçleri ve nice derin acıları hep birlikte yaşadık. Bugüne kadar ilçeme hizmet etmekten ve ilçemizin gelişimine katkıda bulunmaktan her daim büyük bir gurur ve onur duydum. Ben, bu memleketin evladıyım. Bu bağlamda 2024 Yerel Seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ermenek Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum.

14 yaşında kalbime düşen bir ülkü ateşiyle düştüm yollara. Okumak için Karalar Mahallesi’nden Ermenek merkeze yürüyerek çıktığım günlerden bugüne, düşünüyorum da yaptıklarımız yapacaklarımızın her daim teminatı olmuştur. Şükürler olsun ki alnımız açık. Hamdolsun ki yolumuzdan da sözümüzden de dönmedik.

1978’den bu yana memleketim için ne yapılması gerekiyorsa, memleketimin neye ihtiyacı varsa hiçbir siyasi ayrım yapmadan Ermenek ve köylerinin dertleriyle dertlendim, sorunlarını elimizden geldiği kadar çözmeye çalıştım.

İnanıyorum ki hep birlikte Ermenek için mücadele edeceğiz. Yerelde bilgi, birikim ve tecrübelerime güvenerek Ermenek ilçesinin geleceği için üretken bir belediyecilik anlayışıyla çalışacağıma siz, değerli hemşerilerimin huzurunda söz veriyorum.

Bu süreçte sizlerden, desteklerinizi ve dualarınızı bekliyorum. Ermenek’imiz için hep birlikte, diyorum.

HEP BİRLİKTE ERMENEK İÇİN

Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

MHP Ermenek Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Boztoprak kimdir?

1957 yılında Karaman ilinin Ermenek ilçesinde doğmuş ve 1970 yılında Ermenek Merkez İlkokulu ve Ermenek Karalar İlkokulu; 1974 yılında Ermenek Ortaokulu ve 1979 yılında Ermenek Lisesinde öğrenimimi tamamlamıştır.

1979 yılında Ermenek merkezde esnaf olan babası ile  ticarete başlayan ve  aynı yıl, 1979 yılında, kamyonla şehirler arası yük taşımacılığı için nakliye sektörüne girmiştir. 1981-1983 yıllarında askerlik görevini tamamlamış olup, askerlik dönüşü nakliye ve kömür pazarlama işine devam etmiştir. 1995 yıllında Ermenek Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketini kurmuş olan ve  halen şirket kurucusu ve yönetici olarak nakliye sektöründe devam etmektedir. Aynı zamanda Sürücü Kursu kurucusu, fırın işletmeciliği olarak da deneyimleri bulunmaktadır. 2000’li yıllarda da Ermenek ilçesi adına “Ermenek FM Radyo Televizyon A.Ş.” yi kurmuştur. Birçok okul aile birliği ve yardım derneği ile STK’da görev alan MHP Ermenek Belediye Başkanı Aday Adayı Ali Boztoprak, iki dönem Ermenek Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı, bir dönem Ermenek Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanlığı yapmıştır.

1978-1980 yılları arasında Karaman/Ermenek Ülkü Ocakları Yönetim Kurulunda görev almış,1989 Yerel Seçimlerde Milliyetçi Çalışma Partisi Karaman/Ermenek 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur. 1989-1992 yıllarında yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi Kongresi sonucunda Karaman/Ermenek İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuş,1992-1993 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi  Karaman/ Ermenek İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Ali Boztoprak, 1994 Yerel Seçimlerde MHP ‘den Karaman/Ermenek Belediye Meclisi Üyesi seçilmiştir.

1997 – 2000 yılları arasında MHP Karaman/Ermenek İlçe Yönetiminde Başkan Yardımcısı olarak tekrar görev almış ve 1999 – 2004, 2009 – 2014, 2014 – 2019 yılları arasında 3 dönem MHP’den Ermenek’i temsilen  Karaman İl Genel Meclisi Üyesi seçilmiştir. 1999 – 2004 arasında 4 yıl Karaman İl Daimi Encümenliği görevine seçilen Başkan Adayı 2014 -2019 yılları arasında 2 yıl Ermenek Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenliğine seçilmiştir.

*Belediye ve İl Genel Meclisi üyeliğinene seçildiği her dönem “imar komisyonlarında” görev almıştır.

MHP Karaman İl Yönetimi ve İl Disiplin kurulunda da görev yaptığı süreçlerde  birkaç kez görev almıştır.

Evli, 4 çocuk babası olan Ali Boztoprak, aile değerlerine önem veren bir kişiliği ile tanınmaktadır.

 

Ali Boztoprak MHP’den Ermenek Belediye Başkanı aday adayı oldu

Ali Boztoprak MHP'den Ermenek Belediye Başkanı aday adayı oldu

Ali Boztoprak MHP'den Ermenek Belediye Başkanı aday adayı oldu

Ali Boztoprak MHP'den Ermenek Belediye Başkanı aday adayı oldu

Ali Boztoprak MHP'den Ermenek Belediye Başkanı aday adayı oldu