Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenciler, mangala turnuvasında doyasıya eğlendi

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilerek uygulanan ‘Projelerle Karaman’ programı kapsamında Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından Disleksi Farkındalık Haftası nedeniyle “Mangala ile Fark At” Turnuvası düzenlendi.

Karaman İl Millî Eğitim

Karaman Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen final turnuvasına, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim’in eşi Hanımefendi Hatice Sarıibrahim, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrenciler doyasıya eğlendi

Öğrenme güçlüğü olan öğrencilerin dikkat, düşünme, strateji geliştirme, saygı göstermek, kurallara uyma gibi becerilerini geliştirmek amacıyla Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen mangala turnuvasında öğrenciler, yarışma heyecanını yaşarken etkinlikte doyasıya eğlendiler.

16 ortaokuldan 80 öğrenci katıldı

Turnuvaya Karaman il merkezindeki 16 ortaokuldan toplam 80 öğrenci katılırken öğrenciler üç hafta boyunca kendi okullarından seçilen koçları tarafından mangala turnuvasına hazırlandılar. 24 Ekim günü gerçekleşen ve kıyasıya bir mücadelenin yaşadığı final turnuvasında yapılan değerlendirme sonucunda; TOKİ Ortaokulu birinci olurken Alpaslan Ortaokulu ikinci, Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu ise üçüncü oldu.

Ödül töreninde davetlilere ve öğrencilere hitap eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, turnuvaya katılan öğrencileri gayretlerinden tebrik etti. Program, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç’ın dereceye giren öğrencilere kupalarını vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.