Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başyayla’da yerel seçim için 9 isim öne çıkıyor

Başyayla’da 2024 yılı yerel seçim heyecanı başladı. Partilerin aday adaylığı başvuruları başlarken kulislerde 9 isim konuşuluyor.

Başyayla'da 2024 yılı yerel

Başyayla’da 2024 yılının mart ayında yapılacak olan yerel seçim heyecanı başladı. Partilerin aday adaylığı başvuruları başlarken kulislerde 9 ismin aday adaylığın başvurusunda bulunacağı öğrenildi.

AK PARTİ ADAY ADAYLARI

AK Parti’de gündemde 4 kişinin ismi geçiyor. Partide mevcut belediye başkanları aday adayı olarak değerlendirildiği için mevcut başkan Ahmet İpek aday olmayacağını ifade etmediği için doğal olarak aday adayı sayılıyor.

Partiden aday olması düşünülen iki isim ise Şirindere Mahallesi’nden. Bu iki isimden birinin partide aktif olarak görev alan ve önceki seçimde de başvuru yapan ancak aday gösterilmeyen bir isim.

Şirindere’deki bir diğer ismin ise ilçenin önde gelen esnaflarından birinin olduğu söyleniyor.

Aday adaylığı için başvuruda bulunacağını öğrendiğimiz bir diğer isim ise ilçede Başköy Mahallesi’nden. Daha önce belediye başkanlığı görevinde bulunan Başköy nüfusuna kayıtlı olduğunu öğrendiğimiz bu isim ise bir kez daha partiden aday gösterilmeyi bekliyor.

MHP ADAY ADAYLARI

Milliyetçi Hareket Partisinde bu dönem aday adayı bolluğu yaşanacak. Başköy Mahallesi’nden iki ismin aday adaylığı partililerce konuşuluyor. Bu isimlerden birisi daha önce belediye başkanı adayı olarak seçimlere girmiş ancak kaybetmişti.
Diğer ismin ise geçmişte AK Parti’den aday adayı olduğu ancak aday gösterilmediği öğrenildi.

Partideki bir diğer isim ise Göztepe Mahallesi’nden. Uzun yıllar parti içerisinde görev alan isim daha önce de Cumhur İttifakı içerisinde yer almalarından dolayı AK Parti’den aday adayı olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Partideki bir diğer aday adayının ise Kirazlıyayla Mahallesi’nden olduğu ve esnaf olduğu kulislerde dolaşıyor.

YENİDEN REFAH PARTİSİ ADAY ADAYLARI

Yeniden Refah Partisi ise ilçede sürpriz bir çıkış yapıp başkanlığı kazanma peşinde. İlçenin bilindik esnaflarından olan isim Şirindere Mahallesi’nden.

Aday adaylığı başvuruları partilerde başlarken siyasi partilerin aday adaylığı süreçleri değişiklik gösterebiliyor. Başyayla’da AK Parti ve MHP yarış içerisinde olduğundan Cumhur İttifakındaki bu iki partinin adaylarının kimler olacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Başyayla Haber